Verta žinoti naudinga vartoti. 
 

Esmė
Omega 7+E - tai Ekologiškai išaugintų ir laukinių Šaltalankių uogų aliejus kapsulėse, pagamintas šalto spaudimo būdu. Ekologiškus šaltalankius augina Lietuvos ūkininkai.
Jie tiekia šias uogas aliejų gaminančiai įmonei UAB Sanddorn, kuri, per 1990-2006 metų laikotarpį, sukūrė natūralų aliejaus gamybos būdą iš šaltalankių uogų.

 

Tikslas
Gamybos būdą sertifikuoti, kaip ekologišką ir preparatą Omega 7+E ženklinti EKOLOGIŠKU produktu, toks produktas originalumu lenks pažangią ekstrakcijos CO2 Šaltalankių aliejaus gamybos technologiją.

 

Skirtumai
Kuo skiriasi natūralus Šaltalankių aliejus preparate Omega7+E, nuo maišyto su kitais aliejais ekstrakto? ES ir Lietuvoje produkto pavadinimas betarpiškai tapatinamas su pačiu produktu. Kitose šalyse leidžiama šaltalankių aliejų gaminti pasitelkus primityvesnę gamybos metodiką, naudojant kitus aliejus, kaitinant su šaltalankių žaliava, o gautą produktą vadinti tikru šaltalankių aliejumi.
Tai ne atitinka ES reikalavimų natūraliems gamybos būdams ir natūraliems produktams ženklinti, toks produktas tegali vadintis tik aliejiniu šaltalankių ekstraktu, o ne Šaltalankių aliejumi. 
Laboratorijoje lengvai nustatomos taip vadinamame šaltalankių ekstrakte kitų aliejų priemaišos,  išryškėja fizinių ir cheminių rodiklių skirtumai nuo natūralaus aliejaus. Omega-3, -6, -7, ir -9 riebalų rūgščių kiekiai tokiuose produktuose neprilygsta jų kiekiams, nustatomiems natūraleme šaltalankių uogų aliejuje.

 

Natūralu
Kad Lietuvoje pagamintą Šaltalankių aliejų kapsulėse ženklindami Omega 7+E, neklaidiname vartotojo. Ši riebalų rūgštis natūraliame produkte yra vyraujanti. Ji retai kur randama kituose augaluose. Naudojamas gamybos procesas išsaugo naudingas savybes.

 

Tai maistas ar ........... ?

 

Panagrinėkime Šaltalankių aliejaus ir jų vaisių naudą. 
 

Medžiagos aliejuje

Poveikis

Kiekis

Tokoferoliai: vitaminas E

Antioksidantai.

18,4mg/100g

Beta -karotinas, vitaminas A

 

 

Stearinai:

Beta stearinas

Beta sitosterinas

Efektyviai veikia esant odos nudegimams

Cholesterolio antagonistas.

Aktyvina skrandžio sulčių išsiskyrimą.

Bendras kiekis2,6%

Filochinonas, Vitaminas K1

 Vitaminas β1 β2

 

 

0,8-1,5mg%

0,28- 0,38mg%

Oleino rūgštis

Praplečia širdies, smegenų kraujagysles,  intensyvina kraujo apytaką, mažina  kraujo spaudimą, veikia tonizuojančiai.

1170mg/100g

Mežiagos uogose

 

 

Betaninas

Pasižymi profilaktiniu poveikiu prieš aterosklerozę. Taip pat turi prieš uždegiminį poveikį.

0,1-0,36%

Vitaminas F

Dalyvauja riebalų apykaitoje ir jų įsisavinime į odą. Padeda cholesteriną paversti į tirpias formas. Gerina  kapiliarų elastingumą

 

Askorbo rūgštis Vitaminas C

 Antioksidantas

Nuo 260 iki1294mg/100g

Kumarinas

Stabdo kraujavimą, stiprina kapiliarus, veikia antitoksiškai.

3,6mg/100g

Ursolo rūgštis

Veikimas artimas antinksčių hormonui. Efektyvi Adisono ligos gydime.Turi priešuždegiminį ir gydo žaizdas.

Nustatytas nedidelis kiekis

Serotoninas

Svarbus nervinių impulsų perdavime, teigiamai veikia žmogaus emocinę būseną, reguliuoja lytinį aktyvumą, hormonu lygį periferinėje kraujo apytakoje, turi stiprų priešradiacinį poveikį, stiprina organizmo priešinimasį infekcijoms, spartina kraujo krėšėjimą, normalizuoja kraujospūdį.

2,5mg/100g

Fenoliniai junginiai

Turi antioksidacinį, priešauglinį ir priešradiacinį veikimą, saugo organizmą nuo peršalimų ir uždegimų.

Nustatytas nedidelis kiekis

Flavonoidai

Vitaminas P

Gerina skrandžio, žarnyno, kraujo kapiliarų darbą, stiprina antitoksinę kepenų veiklą, stabdo aterosklerozės vystymąsi, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, normalizuoja padidėjusios skydliaukės  hiperfunkciją.

Nustatytas ne didelis kiekis

Flavonoidai
Vitaminas P Gerina skrandžio, žarnyno, kraujo kapiliarų darbą, stiprina antitoksinę kepenų veiklą, stabdo aterosklerozės vystymąsi, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, normalizuoja padidėjusios skydliaukės  hiperfunkciją. Nustatytas ne didelis kiekis

 


Yra žinoma

 

Kad Šaltalankių aliejus sustiprina gleivinių membranų atsinaujinimą, kas svarbu moterimis menopauzėje.

 

Biologiniai pranašumai
Aliejuje yra daug nesočių riebalinių rūgščių: miristino, palmitino, palimitoleino, sterino, oleino, linoleino. Karotenų kiekis uogų aliejuje siekia 1089 mg/100 g.
 
Šaltalankių uogose yra 6-8 karotenoidai. Identifikuoti β, β1 karotenai, likopenas ir beta karotenas uogose siekia 55% visų karotenų.
Taip pat daug filochinono (vitaminas β1) - 100 gramų šviežių uogų yra apie 0,9-1,5 mg, t.y. žymiai daugiau nei šermukšnyje, aronijoje, juoduosiuose serbentuose ar erškėtrožėje.

 

Sakome 
Išvardintų medžiagų, kurios yra nustatytos produkto sudėtyje, teigiamas poveikis yra įrodytas. Vartojant Omega 7 E, ar kitus Šaltalankių produktus jūs sumažinsite negalių poveikį, atitolinsite senėjimo procesus, stiprinsite savo imunitetą. Tačiau atminkite, kad tai ne vaistas.
Omega 7+E su savo veikliosiomis medžiagomis yra profilaktinė neturinti šalutinio poveikio priemonė, kuri papildo mitybą trūkstamomis riebalų rūgštimis maisto racioną.

 

Šaltalankiai
Tai polivitamininis augalas, pagal biologiškai aktyvių medžiagų kiekį ir kokybę lenkia beveik visus vaisius ir uogas.Vaisiuose yra 4-9 % riebalinio aliejaus, 2-7 % cukrų, 3,2 % organinių rūgščių (obuolių, citrinos, vyno rūgštys), daug vitamino C, B grupės vitaminų (B1, B2, B6), vitaminų E, K, 
P, folio rūgšties, provitamino A ir karotinoidų, cholino, stearinų, fosfolipidų, rauginių medžiagų, saponinų. Todėl jis pripažintas vienu iš biologiškai aktyvių medžiagų vertingiausių šaltiniu. Organinių rūgščių kiekis uogose yra 3,5-4,2%. Uogose yra obuolių, rūgštynių, gintaro, citrinos, vyno rūgšties. Šaltalankių produktai labai silpnina barbituratų, antibiotikų ir kitų vaistų toksinį poveikį, efektyviai veikia prieš, rentgeno spindulių poveikį, giperbarinę oksigenaciją, stresus.

 

Vitaminai ir.....
Aliejuje yra daug neprisotintų riebalų rūgščių: miristino, palmitino, palimitoleino, sterino, oleino, linoleino. Karotinų kiekis uogų aliejuje siekia 1089mg/100g. Karotenoidų sudėtis šaltalankių uogose turi 6-8 komponentus. Išskirti β, β1, karotinai, likopinas ir Beta karotinas uogose siekia 55% visų karotinų.Šaltalankių uogose ir aliejuje svarbią vietą užima stearinai, ypač β stearinas, kuris yra cholesterolio antagonistas. Karotinas organizme virsta i vitaminą A
Stearinų aliejuje yra 2,6%. Taip pat daug filochinono (vitaminas β1) - 100 gramų šviežių uogų yra apie 0,9-1,5 mg, t.y. žymiai daugiau nei šermukšnyje, aronijoje, juoduosiuose serbentuose ar erškėtrožėje. O šaltalankių aliejuje vitamino β1 gali būti net iki 200mg/100g.

 

Dėl ko
Šaltalankių produktus patariama naudoti cheminės ir radiacinės terapijos metu ir po gydymo baigimo, po antibiotikų kurso, diabetikams, pagyvenusiems žmonėms, profesionaliems sportininkams, intensyvios veiklos žmonėms. Tai gera priemonė pavargusiai širdžiai. Šaltalankis - tai profilaktinė priemonė prieš insultą, infarktą, atstato organizmą po ligų ir psichinių bei fizinių pervargimų, didina vyrų lytinį aktyvumą (prostatos veiklą). Šaltalankių aliejus taipogi yra efektyvi išorinė priemonė odai gydyti nudegus pliaže ar buityje, nušalus, iššutus, nutrynus arba mažoms žaizdelėms.